Ethereum Whale stawia na ETH w Brave Move, gdy cena gwałtownie rośnie

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, odnotowała wzrost popytu i ceny od początku lutego, osiągając dziś najwyższy poziom od miesiąca wynoszący 2687 dolarów we wczesnych notowaniach.

Według Lookonchain wieloryb Ethereum wykonał odważny ruch w gromadzeniu ETH od początku lutego, kiedy jego cena zaczęła rosnąć z najniższych poziomów 2239 dolarów.

Strategia wieloryba opierała się na ETH, wykorzystując pożyczki odnawialne na platformie Spark, która umożliwia pożyczkobiorcy wypłatę, zwrot i ponowne wykorzystanie środków w miarę potrzeb w określonym limicie i okresie.

Wieloryb gromadzi 39,9 tys. dolarów ETH (99,5 mln dolarów) z #Binance, #Bybit, #OKEx i #Bitfinex od 1 lutego po średniej cenie 2492 dolarów i pożyczył 56,8 mln dolarów DAI od #Spark. – Lookonchain (@lookonchain) 13 lutego 2024 r

Spark to platforma oferująca pożyczki odnawialne. Użytkownicy mogą zdeponować tokeny ETH lub inne tokeny ERC-20 jako zabezpieczenie i pożyczyć monety typu stablecoin, takie jak USDC lub DAI, ze zmienną stopą procentową.

Według Lookonchain wspomniany wieloryb od 1 lutego wycofał 39 900 ETH o wartości 99,5 mln dolarów z giełd takich jak Binance, Bybit, OKEx i Bitfinex po średniej cenie 2492 dolarów i pożyczył od Sparka 56,8 mln DAI.

Celem wieloryba jest wyraźnie zwiększenie zasobów ETH i zysków przy jednoczesnym płaceniu niewielkich odsetek od pożyczek.

Bycza postawa Whale’a jest oczywista

Powyższa strategia może wydawać się ryzykowna, biorąc pod uwagę zmienność rynku kryptowalut; jednakże bycza postawa wieloryba jest oczywista.

Wszystko wskazuje na to, że wieloryb zasadniczo obstawia, że ​​cena ETH wzrośnie bardziej niż oprocentowanie pożyczek i że wartość zabezpieczenia nie spadnie poniżej progu likwidacji. Jeśli cena ETH znacznie spadnie, wieloryb może stracić zabezpieczenie i ponieść znaczne straty.

W poniedziałek ekosystem Ethereum i tokeny warstwy 2, takie jak LDO, ARB i MNT, poszybowały w górę po tym, jak Franklin Templeton złożył wniosek o spot ETF Ethereum.

Wydaje się, że wzrostowi alternatywnych kryptowalut, czyli „altcoinów”, towarzyszył wzrost ceny Bitcoina, który osiągnął 50 000 dolarów po raz pierwszy od końca 2021 roku. W momencie pisania tego tekstu kurs ETH wzrósł o 8% w ciągu ostatnich 24 godzin, do 2678 dolarów.

2024-02-13 14:59