Elon Musk wzbudza zwyżkowe nastroje w społeczności, gdy Bitcoin przekracza 50 000 dolarów

Elon Musk to najbardziej wpływowa osoba na Twitterze z największą liczbą obserwujących. Dzisiaj, po prostu przywitawszy się ze swoją społecznością, Musk otrzymał falę byczych komentarzy od użytkowników kryptowalutowego Twittera, którzy najwyraźniej zainspirowali się poniedziałkowym wzrostem Bitcoina powyżej poziomu 50 000 dolarów.

Musk musi stawić czoła byczym nastrojom kryptowalutowym, gdy Bitcoin osiąga 50 000 dolarów

Elon Musk, centybiliarder, szef Tesli, X (dawniej Twittera), SpaceX i innych innowacyjnych firm technologicznych, spotkał się z napływem pozytywnych i byczych komentarzy ze strony wiodących kont, traderów i platform kryptowalutowych o tematyce kryptowalut.

Społeczność kryptowalut wydaje się być pod ogromnym podekscytowaniem w związku z flagową kryptowalutą świata, Bitcoinem, która dzień wcześniej wzniosła się powyżej ceny 50 000 dolarów, ale w momencie pisania tego tekstu z rąk do rąk wahała się w przedziale 49 900 dolarów po marginalnym niepowodzeniu.

Jeden z nas, jeden z nas, jeden z nas

— Kraken Exchange (@krakenfx) 12 lutego 2024 r.

Bitcoin w końcu przekroczył granicę 50 000 dolarów dzięki ciągłemu gromadzeniu przez fundusze ETF Bitcoin ogromnych kawałków BTC w ciągu ostatniego miesiąca. Te aktywa typu spot zostały zatwierdzone przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd miesiąc temu, w styczniu, a wspomniany rekordowy poziom cen został przekroczony 12 lutego.

Elon Musk wzbudza zwyżkowe nastroje w społeczności, gdy Bitcoin przekracza 50 000 dolarów

Główny powód wzrostu wartości Bitcoina

Według inwestora i przedsiębiorcy VC Anthony’ego Pompliano, który pojawił się w poniedziałek w programie Squawk Box w CNBC, Bitcoin stał się ulubionym aktywem Wall Street. Podkreślił, że obecnie, podczas gdy górnicy produkują 900 BTC dziennie, emitenci Bitcoin ETF zgarniają 12,5-krotność tej kwoty.

„Jeśli tak się stanie, marsz do nowego rekordowego poziomu będzie kontynuowany” – Pomp napisał na Twitterze.

Bycze oświadczenie Samsona Mowa dotyczące BTC

Maksymalista Bitcoin, dyrektor generalny 3 stycznia, Samson Mow, spodziewa się, że Bitcoin nieoczekiwanie gwałtownie wzrośnie do poziomu 1 miliona dolarów. Podkreślił, że w 2017 r. cena Bitcoina wzrosła 20-krotnie w ciągu dziewięciu miesięcy „bez zasadniczych zmian w dynamice rynku”.

W 2024 r. fundusze ETF Bitcoina gromadzące Bitcoin w gigantycznych ilościach „przynoszą codziennie wpływy rzędu 100 milionów dolarów. Zaplanuj odpowiednio.”

Mow przeszedł już na liczenie ceny Bitcoina w „skali 1 miliona dolarów”, odnosząc się do 50 000 dolarów jako 0,05 miliona dolarów, 100 000 dolarów jako 0,1 miliona dolarów itd.

Lub jeśli 20-krotny wzrost #Bitcoin stanowi zbyt duże obciążenie poznawcze i sprawia, że ​​czujesz, że jest to niemożliwe, po prostu poczekaj na 0,1 miliona dolarów i pomyśl, że od tego momentu wzrośnie 10-krotnie.

— Samson Mow (@Excellion) Luty 12.2024

Zasugerował, że jeśli komuś trudno uwierzyć w 20-krotny wzrost ceny Bitcoina, powinien poczekać, aż BTC osiągnie 100 000 dolarów i wtedy być może łatwiej będzie spodziewać się 10-krotnego wzrostu ceny.

2024-02-13 14:42