Elon Musk swoim nowym tweetem wywołuje ostrą reakcję armii XRP

Właściciel aplikacji X (wcześniej powszechnie znanej jako Twitter) udostępnił post na temat swojej niedawnej dyskusji z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Ten ostatni przybył do San Francisco. W tym filmie Musk kpił ze starego powiedzenia „Historię piszą zwycięzcy”. Musk zażartował, że tak jest, chyba że pokonani przez ciebie wrogowie żyją i mają dużo wolnego czasu na edycję Wikipedii.

Armia XRP odpowiada na tweet Muska

Kilku członków armii XRP natychmiast odpowiedziało na ten tweet, przypominając społeczności kryptowalut, że w batalii prawnej pomiędzy Ripple a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, która rozpoczęła się w grudniu 2020 r., to Ripple odniósł w tym roku zwycięstwo. Sędzia federalny Analisa Torres orzekła, że ​​tokeny XRP prowadzone przez Ripple na rynku wtórnym nie kwalifikują się jako papiery wartościowe, w przeciwieństwie do instytucjonalnej sprzedaży XRP. Mimo to Ripple i społeczność XRP uznali to za wielkie zwycięstwo.

Historię piszą zwycięzcy. Ripple i społeczność XRP pokonali SEC — XRPcryptowolf (@XRPcryptowolf) 19 września 2023 r.

Społeczność XRP była ostatnio dość aktywna, próbując zwrócić uwagę Muska na ich monetę XRP. Jednak potentat techno pozostaje wierny oryginalnej kryptowalutie memowej DOGE. Na przykład w przeszłości, trzy-cztery lata temu, jakakolwiek wzmianka o Dogecoinie w tweetach Muska spowodowała gwałtowny wzrost ceny monety. Musk miał wówczas ogólny wpływ na cenę akcji produktów technologicznych. Kiedyś wspomniał o GameStocks („Gamestonks!”), podnosząc cenę akcji tej firmy wysoko w górę. Stało się to znane jako „efekt Elona Muska”.

BUOOOOOOOOOOOOOM!!! #XRP — JackTheRippler (@RippleXrpie) 19 września 2023 r.

Niedawne przykłady, w których miliarder z branży technologicznej wspomniał o aktywach w swoich tweetach lub memach, które opublikował, powodując gwałtowny wzrost ich cen, obejmują monetę memową LADYS i kilka kryptowalut związanych ze sztuczną inteligencją.

Musk nie zintegrował jeszcze aplikacji DOGE na X

Pomimo wielu wywiadów i podcastów, w których Elon Musk stwierdził, że DOGE powinien zostać wdrożony jako sposób na mikropłatności i napiwki na Twitterze, minął prawie rok od zakupu aplikacji do mikroblogowania, a DOGE jeszcze nie został wprowadzony.

Zamiast tego jak dotąd Musk zmienia nazwę Twittera na X („Aplikacja wszystko”) i wprowadził funkcje monetyzacji i subskrypcji, które pozwalają twórcom treści z dużą widownią uzyskiwać dochody z reklam w X i od subskrybentów.

Elon Musk ostatnio dwukrotnie zdementował pogłoskę, że zespół IT aplikacji X jest zajęty rozwojem „monety X”. Z komentarzy Muska wynika, że ​​nie planuje on wypuszczania czegoś takiego.

Mimo to armia DOGE nadal żywi nadzieję, że potentat technologiczny i miłośnik Dogecoina w końcu doda DOGE jako opcję płatności w aplikacji X.

2023-09-19 16:54