Elon Musk komentuje ważny komentarz na temat „OpenAI Telenovela”

Szef X, potentat technologiczny Elon Musk opublikował post na swojej osobistej stronie X, w którym wspomina ostatnią sytuację z firmą OpenAI, którą wspierał finansowo osiem lat temu.

Według Muska coraz więcej użytkowników X śledzi „telnowelę OpenAI”, a oceny na niej są „nieoczekiwane”. Z cytowanego przez niego tweeta wynika, że ​​we wrześniu platformę X odnotowało 8,2 miliarda odwiedzin, w październiku liczba ta wzrosła do 8,4 miliarda, co oznacza wzrost o 2,9%. Nie podano jednak danych za listopad.

Oceny telenoweli OpenAI są zadowalające

— Elon Musk (@elonmusk) 20 listopada 2023 r.

Aby odzwierciedlić sytuację, cała sprawa zaczęła się w piątek, kiedy współzałożyciel OpenAI i jego dyrektor generalny Sam Altman zostali zwolnieni z wysokiego stanowiska kierowniczego w firmie słynącej z produkcji chatbota ChatGPT AI.

Aby pokazać swoje wsparcie dla Altmana, prezes OpenAI Greg Brockman również zdecydował się zrezygnować. Zarząd spółki uważa, że ​​Altman nie był w stanie poprowadzić firmy w przyszłość i wybrał zastępcę, powołując na stanowisko dyrektora generalnego CTO Mirę Murati. Jednak po tym, jak zdecydowała się ponownie zatrudnić zarówno Altmana, jak i Brockmana, na nowym stanowisku został zastąpiony przez byłego dyrektora generalnego Twitcha, Emmeta Sheara.

Według tweeta opublikowanego przez Ashlee Vance, pisarkę Bloomberga, 700 spośród 770 pracowników OpenAI zagroziło odejściem, chyba że zarząd, który zwolnił Altmana i Brockmana, złoży rezygnację.

Microsoft zatrudnia Altmana i Brockmana, którzy odrzucają ofertę Hoskinsona

Początkowo Brockman ogłosił na platformie X, że wraz z Samem Altmanem zbiera zespół dla startupu, który ma zbudować coś „nowego i niesamowitego”.

Jak donosi U.Today, w weekend założyciel Cardano, Charles Hoskinson, zaproponował Altmanowi współpracę i zbudowanie zdecentralizowanego LLM (model wielkojęzykowy) jako potencjalnego łańcucha partnerów dla Cardano. Nie nastąpiła żadna odpowiedź ze strony usuniętego dyrektora generalnego OpenAI.

Jednak w poniedziałek rozeszła się wieść, że zarówno Altman, jak i Brockman zostali zatrudnieni przez giganta Microsoftu do kierowania nowym działem sztucznej inteligencji. Wcześniej, w latach 2019 i 2021, Microsoft dokonał kilku dużych inwestycji w OpenAI, a z niedawnego wywiadu Elon Musk wyraził zaniepokojenie, że firma założona przez Billa Gatesa, a obecnie prowadzona przez Satyę Nadellę, ma zbyt dużą kontrolę nad OpenAI.

Współzałożyciel DOGE, Billy Markus, który również uważnie śledzi rozwój „zamachu stanu OpenAI”, poczynił kilka komentarzy, ale mają one raczej charakter czarnej ironii – po pierwsze powiedział, że spodziewa się filmu opartego na „zamachu stanu OpenAI” ”, po czym stwierdził, że OpenAI powinno połączyć się z FTX.

openai powinno połączyć się z ftx

— Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k) 21 listopada 2023

Teraz zamieścił mema z Kubusiem Puchatkiem z Disneya, w którym Microsoft wolał zatrudnić głównych twórców OpenAI, niż kupić firmę za 90 miliardów dolarów. Na Twitterze napisał: „Microsoft dostał openai za trochę lazurowych kredytów”.

2023-11-21 17:37