Dlaczego zakup Bitcoina za 50 tys. dolarów może być złym posunięciem?

Jeśli planujesz kupić Bitcoin [BTC]  w celu szybkiego zysku, ponieważ cena osiągnęła 50 000 USD, być może będziesz musiał przemyśleć to jeszcze raz. Cóż, można argumentować, że nastroje na rynku były zwyżkowe. Jednak historia, jak potwierdziło AMBCrypto, pokazała, że ​​być może nie jesteśmy jeszcze w sytuacji „tylko wzrostowej” dla monety.

Zanim doszliśmy do tego wniosku, przeanalizowaliśmy stosunek wartości rynkowej Bitcoina do wartości zrealizowanej (MVRV). Oceniliśmy również, jak to się ma do akcji cenowej. Gdy współczynnik MVRV jest wysoki, sugeruje to, że wartość rynkowa Bitcoina przekroczyła średnią wartość, przy której ostatnio poruszały się monety.

Trzymać się! Wybrzeże nie jest jeszcze czyste

W takim przypadku BTC można uznać za przewartościowany. Z drugiej strony niski współczynnik MVRV sugeruje, że moneta jest niedowartościowana. W momencie publikacji prasy analiza Santiment przeprowadzona przez AMBCrypto wykazała, że ​​30-dniowy wskaźnik MVRV wyniósł 14,31%.

Historycznie rzecz biorąc, ilekroć wskaźnik wzrośnie tak wysoko, BTC później dokonuje korekty. Dlatego wzrost ten może być sygnałem ostrzegawczym, że cena monety może znacząco spaść w nadchodzących dniach.

W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina wynosiła 50 105 dolarów. Wartość ta oznacza wzrost o 17,83% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Wraz z odbiciem cen można założyć, że płynność po zatwierdzeniu ETF może się zakończyć. Pomimo przewidywań cenowych, zainteresowanie inwestorów Bitcoinem gwałtownie rośnie. Dowody na to można znaleźć w Open Interest (OI). OI to całkowita ilość otwartych kontraktów futures.

W momencie publikacji danych Glassnode pokazało, że OI Bitcoina wyniósł ponad 19 miliardów dolarów. Jest to najwyższa wartość od ponad dwóch lat.

Kup teraz, lamentuj później lub poczekaj teraz, kup później

Wzrost OI sugeruje, że kupujący byli bardziej agresywni na rynku, podczas gdy sprzedający zeszli na drugi plan. Jeśli OI będzie nadal rósł wraz z akcją cenową, BTC może zbliżyć się do 52 000 dolarów. Ale jeśli agresja opadnie, cena Bitcoina może spaść do kluczowego wsparcia tuż przed rozpoczęciem kolejnego wzrostu.

Z handlowego punktu widzenia wykładnicza średnia krocząca (EMA) wykazała bycze nastawienie dla BTC.

W chwili pisania tego tekstu 20 EMA (niebieski) przekroczył 50 EMA (żółty). Podobnie 50 EMA przekroczyło 200 EMA (cyjan). Takie zwroty sugerują, że Bitcoin może pozostać byczy, czy to w krótkim okresie, czy nie.

BTC również przebiło się powyżej wszystkich trzech EMA, wskazując, że silny opór nie był jeszcze przed nami. Jednakże wskaźnik siły względnej (RSI) wskazał, że moneta została wykupiona, ponieważ odczyt przekroczył 70,00.

Indeks przepływów pieniężnych (MFI) również wzrósł powyżej 80,00, sugerując taki sam stan jak wskaźnik RSI.


Przeczytaj prognozę cen Bitcoina [BTC] na lata 2024-2025


Choć świadczy to o dużej presji zakupowej, może również prowadzić do wycofywania się monety. W przypadku odbicia BTC cena może spaść do regionu od 46 000 do 48 000 dolarów. W dłuższej perspektywie może to stanowić kolejną okazję do zakupów.

Jednak gracze rynkowi, którzy chcą krótkoterminowych zysków, być może będą musieli poczekać na większą korektę, ponieważ realizacja zysków może pojawić się w dowolnym momencie.

2024-02-13 15:35