Czy „wpływowe NFT” ApeCoina zatrzymają spadek ceny APE?

Propozycja powołania „siostrzanego DAO” i przydzielenia mu 750 000 tokenów APE w celu nabycia wpływowych tokenów niewymiennych (NFT) była głosowana przez społeczność ApeCoin DAO. Jak wynika z migawkowych danych, w momencie publikacji prasy wskaźnik akceptacji wynosił 65%.

We wniosku, opublikowanym po raz pierwszy w lipcu, żądano wstępnego przydzielenia 750 000 tokenów APE ze skarbca protokołu w celu nabycia „ważnych kulturowo” NFT. Te cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie byłyby przechowywane w skarbcu prowadzonym przez społeczność, a władza decyzyjna spoczywałaby w rękach posiadaczy APE.

Zgodnie z treścią wniosku:

„Celem tej propozycji jest pozycjonowanie ApeCoina jako tokena kultury web3, który będzie zasilał szerszy ekosystem web3”

Proponowana lista obejmuje osiem klubów jachtowych Bored Ape Yacht Club [BAYC], 12 klubów jachtowych Mutant Ape Yacht Club [MAYC], 15 klubów hodowlanych Bored Ape, 15 Mocaverse, 15 World of Women, 15 Cool Cats, 15 Otherdeed, 12 Pudgy Penguins i 20 Sandbox [PIASEK] NFT.

W chwili pisania tego tekstu wykorzystano 4,4 miliona tokenów APE w celu głosowania za propozycją.

APE mają niewielkie zapotrzebowanie na token oparty na metaverse

Z rąk do rąk przy najniższej cenie od miesiąca wynoszącej 1,13 USD, wartość APE spadła o 27% w ciągu ostatnich trzydziestu dni z powodu spadku dziennej liczby aktywnych adresów i nowego popytu na token. Po osiągnięciu odpowiednich wartości szczytowych w dniu 17 sierpnia, wartości te znacznie się zmniejszyły.

Według stanu na 18 września jedynie 1452 dotyczy zrealizowanych transakcji z udziałem APE. Stanowiło to spadek o 94% w porównaniu z 17 000 adresów, pod którymi 17 sierpnia handlowano altem.

Jak wynika z danych Santiment, liczba nowych adresów utworzonych w celu handlu altem wyniosła 18 września mniej niż 250 adresów. Od 17 sierpnia nowy popyt na APE spadł o 98%.

Wśród graczy spot zajmujących się handlem tokenem dzienna akumulacja spadła. Kluczowe wskaźniki dynamiki obserwowane na 24-godzinnym wykresie zostały zauważone w regionach, które sugerowały, że altcoin wkrótce stanie się „wyprzedany”.

Na przykład przepływ pieniędzy Chaikin Money Flow (CMF) APE wykazywał tendencję spadkową i znalazł się poniżej swojej linii środkowej na poziomie -0,17. Banalnym jest stwierdzenie, że ujemna wartość CMF sygnalizuje znaczną niedźwiedzią tendencję rynkową, związaną z konsekwentnym usuwaniem płynności niezbędnym do wywołania wzrostu cen.

Podobnie linia K (niebieska) wskaźnika Stochastic RSI altcoina zbliżyła się do poziomu 20%. Wskaźnik Stochastic RSI mierzy dynamikę i identyfikuje warunki wykupienia i wyprzedania na rynku.

Wartość stochastycznego RSI poniżej 20 zazwyczaj sugeruje zwiększoną dystrybucję. Pokazuje, że dany składnik aktywów został wyprzedany i dopóki nastroje się nie poprawią, cena będzie nadal spadać.

2023-09-19 16:39