Czy inwestorzy Avalanche powinni się martwić nadchodzącym odblokowaniem tokena?

Avalanche [AVAX] odnotowała w zeszłym tygodniu godną pochwały hossę, ponieważ jej cena wzrosła o prawie 25%. Jednak dobre dni dobiegły końca, gdy dzienny wykres cen tokena zmienił kolor na czerwony.

Sytuacja AVAX może się pogorszyć, ponieważ spodziewa się nowej rundy odblokowań tokenów, co może jeszcze bardziej obniżyć cenę w nadchodzących dniach.

Inwestujący w lawinę muszą zachować ostrożność

AVAX zaskoczył inwestorów w zeszłym miesiącu, gdy jego cena wzrosła o ponad 125%, co pozwoliło mu zwiększyć kapitalizację rynkową. Jednak w niedawnej przeszłości tendencja ta dobiegła końca.

Według CoinMarketCap cena AVAX spadła o prawie 8% w ciągu zaledwie ostatnich 24 godzin. W momencie pisania tego tekstu jego notowania wyceniane były na 20,83 dolarów, a kapitalizacja rynkowa przekraczała 7,4 miliarda dolarów.

Spadek ceny spowodował spadek wskaźników społecznościowych tokena.

Po sprawdzeniu AMBCrypto odkryło, że dominacja społeczna Avalanche spadła o 6,8% w ciągu ostatnich 24 godzin. Kolejnym niedźwiedzim wskaźnikiem był Altrank, który ostatnio wzrósł.

Czy inwestorzy Avalanche powinni się martwić nadchodzącym odblokowaniem tokena?

Sytuacja może się pogorszyć w przypadku Avalanche, ponieważ spodziewa się kolejnej rundy odblokowania tokenów 24 listopada 2023 r. Token Unlocks opublikował niedawno tweet opisujący nadchodzące wydarzenie.

212 mln $AVAX do odblokowania w zaledwie 3 dni!
Zapisz datę: 24 listopada Odblokowanie 9,54 mln $AVAX – to ogromne 2,68% obrotu. podaż.
Kto na tym zyskuje? Oto skład: 1. Partnerzy strategiczni2. Fundacja 3. Zespół 4. Zrzut
Bądź na bieżąco dzięki aktualizacjom w czasie rzeczywistym i wnioskom ekspertów.Dla…
— Odblokowanie tokenu (@Token_Unlocks) 20 listopada 2023 r.

Za dwa dni zostanie wydanych 9,54 miliona AVAX o wartości ponad 189 milionów dolarów.

Nadchodzące odblokowanie zwiększy krążącą podaż tokena o 2,68%. Na chwilę obecną AVAX odblokował 55% swojej całkowitej podaży, a pozostałe 398,55 miliona tokenów zostanie odblokowanych w nadchodzących latach.

Czy inwestorzy Avalanche powinni się martwić nadchodzącym odblokowaniem tokena?

Inwestorzy AVAX muszą zachować ostrożność, ponieważ po odblokowaniu tokenów zwykle następują spadki cen ze względu na teorię popytu i podaży. Cena aktywów spada za każdym razem, gdy zwiększa się ich podaż, ponieważ takie epizody zmniejszają popyt na aktywa na rynku.

Czy Avalanche ma inne obawy?

AMBCrypto sprawdziło wskaźniki tokena w łańcuchu, aby sprawdzić, czy oprócz zbliżającego się odblokowania tokena były jakieś inne sygnały ostrzegawcze dla inwestorów.

Pozytywną rzeczą było to, że aktywność deweloperska AVAX utrzymywała się na wysokim poziomie przez cały ostatni tydzień. Jego jednotygodniowa zmienność cen również gwałtownie spadła, zmniejszając szanse na dalszy spadek cen w krótkim okresie.

Czy inwestorzy Avalanche powinni się martwić nadchodzącym odblokowaniem tokena?


Przeczytaj prognozę cen [AVAX] firmy Avalanche na lata 2023–24

Analiza danych Coinglass przeprowadzona przez AMBCryptro ujawniła, że ​​stopa finansowania tokena gwałtownie spadła wraz ze spadkiem jego ceny. Oznaczało to, że inwestorzy w instrumenty pochodne niechętnie kupowali AVAX po niższej cenie. Nastąpiły więc zmiany lub odwrócenie trendu.

W przypadku Avalanche sytuacja w zakresie aktywności sieciowej również wyglądała solidnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni liczba codziennych transakcji na blockchainie gwałtownie wzrosła. Podobną tendencję zaobserwowano także w przypadku dziennych aktywnych adresów AVAX, co wyglądało optymistycznie.

Czy inwestorzy Avalanche powinni się martwić nadchodzącym odblokowaniem tokena?

2023-11-21 14:32