Czy Dogecoin przygotowuje się na hossę? Oto szanse

Niedawny wzrost byków pozwolił większości kryptowalut, w tym najpopularniejszym monetom memowym, takim jak Dogecoin [DOGE], odnotować dwucyfrowe zyski w ciągu ostatniego miesiąca. Jednak dynamika wzrostu wkrótce zwolniła, gdy wykres cen DOGE zmienił kolor na czerwony.

Jeśli jednak wierzyć zwyżkowemu trendowi, DOGE może wkrótce rozpocząć kolejny wzrost.

Szanse na wzrost ceny Dogecoina są niewielkie

Crypto Tony, popularny inwestor i trader kryptowalut, opublikował niedawno tweet wskazujący na zwyżkowy sygnał, który pojawił się na wykresie cen DOGE. Jak widać na wykresie, cena DOGE przekroczyła poziom oporu, gdy jego wartość przekroczyła granicę 0,08 dolara.

Wskazywało to na nowy wzrost byka, który mógł podnieść cenę DOGE do nowych maksimów.

$DOGE / $USD – aktualizacja #Memeseason już tylko na solidną pompę. Nie spuszczaj oka z tych legend
– Crypto Tony (@CryptoTony__) 20 listopada 2023 r.

Sytuacja szybko się jednak zmieniła, ponieważ w niedawnej przeszłości cena monety uległa korekcie. Według CoinMarketCap cena DOGE spadła o ponad 5% w ciągu ostatnich 24 godzin.

W momencie pisania tego tekstu jej kurs wynosił 0,07672 USD, a kapitalizacja rynkowa przekraczała 10,8 miliarda USD. Zła wiadomość była taka, że ​​spadkowi cen towarzyszył wzrost wolumenu obrotu, co jest powszechnie postrzegane jako sygnał niedźwiedzia.

Analiza danych Hyblock Capital przeprowadzona przez AMBCrypto ujawniła możliwą przyczynę niedawnego trendu spadkowego. Jak wynika z analizy, liczba likwidacji DOGE wzrosła, gdy jego cena osiągnęła poziom 0,082 dolara. W związku ze wzrostem presji sprzedaży cena monety spadła.

Czy Dogecoin przygotowuje się na hossę? Oto szanse

Spadek ceny odbił się również na popularności memowej monety. AMBCrypto sprawdziło dane Santiment i odkryło, że wolumen społecznościowy Dogecoina gwałtownie spadł w ciągu ostatnich kilku dni. Wzrosły także negatywne nastroje wokół monety memowej, co widać po spadku jej wskaźnika Weighted Sentiment.

Czy Dogecoin przygotowuje się na hossę? Oto szanse

Idziemy dalej

Analiza wykresu dziennego DOGE przeprowadzona przez ABCrypto ujawniła sporo wskaźników niedźwiedzich. Na przykład MACD wykazał niedźwiedzi crossover. Cena monety memowej dotknęła górnej granicy wstęg Bollingera.

Zarówno wskaźnik względnej siły (RSI), jak i przepływ pieniędzy Chaikin (CMF) odnotowały spadki, zwiększając szanse na dalszy spadek cen.

Czy Dogecoin przygotowuje się na hossę? Oto szanse


Ile jest dziś warte 1,10,100 DOGE?

Co ciekawe, aktywność wielorybów wokół monety memowej również spadła z opóźnieniem. Warto zauważyć, że według danych Santiment liczba i prędkość transakcji na wielorybach na Dogecoin zaczęły spadać w ciągu ostatniego tygodnia.

Spadek wskaźnika spowodował, że DOGE był rzadziej wykorzystywany w transakcjach w ustalonym przedziale czasowym. Biorąc pod uwagę powyższe wskaźniki i metryki, intrygujące będzie obserwowanie, czy DOGE zdoła w najbliższym czasie zainicjować nowy rajd byków.

Czy Dogecoin przygotowuje się na hossę? Oto szanse

2023-11-22 04:47