Czy Bitcoin czeka korekta ceny?

Pozycja górników Bitcoin [BTC] miała wpływ na cenę monety w ciągu ostatnich lat. Ich zasoby i działania działają jako kluczowy wskaźnik pozwalający zrozumieć, czy cena króla kryptowalut jest niedowartościowana czy przewartościowana.

Jeśli wziąć pod uwagę najnowsze dane, obecne stanowisko górników sugeruje, że BTC może nastąpić korekta ceny.

Górnicy Bitcoina sprzedają

Autor i analityk w CryptoQuant opublikował niedawno analizę podkreślającą kluczowy wskaźnik BTC. Analityk mówił o Puell Multiple.

Wskaźnik jest obliczany poprzez podzielenie dziennej wartości emisji bitcoinów (w USD) przez 365-dniową średnią ruchomą dziennej wartości emisji.

Historycznie rzecz biorąc, Puell Multiple dokładnie uchwycił szczyty i najniższe wartości ceny Bitcoina, cykl po cyklu, od 2012 roku. Ostatnio wskaźnik gwałtownie wzrósł, co sugeruje, że cena Bitcoina może być zawyżona.

Czy Bitcoin czeka korekta ceny?

Warto zauważyć, że podczas gdy wskaźnik Puell Multiple w BTC wzrósł, hashrate blockchaina również odnotował wzrost. Jak informowało wcześniej AMBCrypto, hashrate BTC osiągnął najwyższy poziom w ciągu ostatnich siedmiu dni.

W chwili pisania tego tekstu hashrate monety królewskiej wynosił 513,44 EH/s. Wracając do działalności górników, inne zbiory danych sugerowały, że rozpoczęli oni już sprzedaż swoich udziałów.

Analiza danych Glassnode przez AMBCrypto ujawniła, że ​​saldo górników drastycznie spadło w ciągu ostatnich kilku tygodni, co wyraźnie wskazuje na wyprzedaż.

Według CryptoQuant wskaźnik pozycji górników (MPI) BTC sugerował, że górnicy sprzedawali udziały w umiarkowanym przedziale w porównaniu ze średnią roczną.

Czy Bitcoin czeka korekta ceny?

Czy prawdopodobna jest korekta cen?

Możliwą przyczyną sprzedaży BTC przez górników może być pozytywna akcja cenowa monety. BTC cieszył się komfortowym wzrostem, dzięki czemu utrzymał się powyżej poziomu 37 000 dolarów.

W momencie pisania tego tekstu cena BTC wynosiła 37 382,61 dolarów, a kapitalizacja rynkowa przekraczała 730 miliardów dolarów.

Wskaźnik aSOPR BTC sugerował, że ogół inwestorów sprzedawał z zyskiem. W środku hossy może to oznaczać szczyt rynku.

Depozyty netto Bitcoina na giełdach rosły, co dodatkowo potwierdza fakt, że presja sprzedaży była wysoka.

Czy Bitcoin czeka korekta ceny?


Przeczytaj prognozę cen Bitcoina [BTC] na lata 2023-24

Następnie AMBCrypto sprawdziło wskaźniki instrumentów pochodnych BTC i stwierdziło, że chociaż cena monety poruszała się w bok, jej stopa finansowania pozostała stabilna.

Dodatkowo, liczba otwartych pozycji również pozostała bez zmian, co sugeruje, że wolno zmieniający się trend cenowy może się utrzymać dłużej.

Czy Bitcoin czeka korekta ceny?

2023-11-22 00:44