Ceny XRP, DOGE, SHIB, BNB, ADA w trybie Meltdown, gdy CZ przyznaje się do winy i rezygnuje: nowe obciążające szczegóły

Rynek kryptowalut stoi w obliczu poważnego upadku, a główne altcoiny, w tym XRP, DOGE, SHIB, BNB i ADA, doświadczają znacznych spadków cen.

To pogorszenie koniunktury jest następstwem wiadomości, że dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, popularnie znany jako CZ, zdecydował się przyznać do poważnych zarzutów związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy.

Według danych CoinGecko, rynek szybko zareagował na tę sytuację, a wartość Shiba Inu (SHIB) spadła o ponad 6% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Inne wiodące kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA) również doświadczyły znacznych spadków. Oczywiście największym opóźnieniem w pierwszej dziesiątce jest Binance Coin (BNB), który spadł o ponad 7%.

Koniec ery

Branża kryptowalut jest świadkiem końca pewnej ery, gdy Zhao ustępuje ze stanowiska w związku z poważnymi zarzutami karnymi. Oprócz rezygnacji ze stanowiska dyrektora generalnego CZ ma trzyletni zakaz współpracy z Binance.

Decyzja ta jest następstwem kompleksowego dochodzenia prowadzonego przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, w wyniku którego postawiono Binance i CZ kilka zarzutów, w tym spisek mający na celu prowadzenie nielicencjonowanej działalności w zakresie przekazu pieniędzy oraz brak skutecznego programu przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Jak donosi U.Today, Binance zgodziło się na historyczną ugodę, płacąc 4,3 miliarda dolarów grzywien w celu rozstrzygnięcia roszczeń zarówno karnych, jak i cywilnych. To wydarzenie oznacza znaczącą zmianę w krajobrazie kryptowalut, która przypomina upadek innych gigantów branży, takich jak Sam Bankman-Fried z FTX.

Srebrna podszewka?

Pomimo burzliwych wydarzeń wokół Binance i jego dyrektora generalnego, kilku obserwatorów branży ocenia ten rozwój w pozytywnym świetle.

David Hoffman, wybitna postać w świecie kryptowalut, postrzega ugodę Departamentu Sprawiedliwości z Binance jako byczy sygnał dla branży. Uważa on, że ugoda ostatecznie zapewni zgodę USA i przejrzystość przepisów.

Jak donosi U.Today, potentat kryptowalut Mike Novogratz wyraził niedawno podobne zdanie. Uważa, że ​​stłumienie może utorować drogę do rozwoju branży kryptowalut.

2023-11-21 23:34