Ceny Bitcoinów osiągają nowe maksima – czy ten trend będzie kontynuowany?

Ponieważ Bitcoin[BTC] nadal rośnie po wyjściu z bessy, wielu traderów nabrało optymizmu.

Skok ceny

Nowy dzień przynosi nowe rekordy dla posiadaczy Bitcoinów. Zrealizowana cena osiągnęła najwyższy poziom od początku roku, a zrealizowana cena krótkoterminowego posiadacza również osiągnęła najwyższy poziom od początku roku.

STH RP odnotował wzrost o 3%, co stanowi najwyższy poziom od maja 2023 r.

Ceny Bitcoinów osiągają nowe maksima – czy ten trend będzie kontynuowany?

Liczby porządkowe odgrywają rolę

Dzienne opłaty Bitcoin są bliskie osiągnięcia bezprecedensowego poziomu, co stanowi potencjalne zagrożenie. W ciągu ostatniego tygodnia sieć Bitcoin zgromadziła ponad 52 miliony dolarów opłat, co stanowi prawie 25% przychodów koparek w tym okresie.

Siłą napędową tego wzrostu jest Protokół Ordinals.

Dzienne opłaty za Bitcoin grożą gwałtownym wzrostem do nowych rekordowych poziomów.

W ciągu ostatniego tygodnia sieć Bitcoin odnotowała opłaty w wysokości ponad 52 milionów dolarów, co stanowi prawie 25% przychodów koparek w tym okresie.

Katalizator?

Protokół liczb porządkowych.

To wielka sprawa, ponieważ opłaty muszą…

– Michael Nadeau (@JustDeauIt) 20 listopada 2023 r.

Ordinals to nowy protokół dla Bitcoina, coś nowego dla sieci przyzwyczajonej do posiadania wyłącznie natywnego zasobu BTC.

W przeciwieństwie do Ethereum, które wprowadziło różne standardy tokenów, Bitcoin miał to dopiero w Ordinals. Dzięki aktualizacji Taproot w 2021 roku stało się to możliwe.

Porozmawiajmy teraz o napisach. Są jak NFT, ale z niespodzianką. Te cyfrowe artefakty, czy to tekst, obrazy, filmy czy pliki mp3, są bezpośrednio wpisane w sat, najmniejszy nominał Bitcoina.

Jest to ważne, ponieważ dane znajdują się w łańcuchu, dzięki czemu nie można ich zmieniać i łatwo je zweryfikować. Zainteresowanie zarówno liczbami porządkowymi, jak i inskrypcjami odegrało kluczową rolę w rozwoju BTC.

Ceny Bitcoinów osiągają nowe maksima – czy ten trend będzie kontynuowany?

Posiadacze willi sprzedają

Wysoka aktywność w sieci Bitcoin pozwoliła górnikom uzyskać większe przychody. Pozwoliło to zmniejszyć presję sprzedażową na górników, wspierając w ten sposób ruch cen BTC.

W momencie pisania tego tekstu cena BTC wynosiła 37 196,35 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin cena BTC wzrosła o 1,57%.


Czy Twoje portfolio jest zielone? Sprawdź kalkulator zysku Bitcoin

W tym okresie wzrósł także współczynnik MVRV dla Bitcoina. Oznaczało to, że liczba dochodowych adresów przechowujących Bitcoin zaczęła rosnąć.

Dochodowe adresy są bardziej zachęcane do sprzedaży swoich udziałów, co może spowodować niewielką presję spadkową na utrzymującą się dynamikę BTC.

Ceny Bitcoinów osiągają nowe maksima – czy ten trend będzie kontynuowany?

2023-11-21 23:43