Cardano wzrasta do 0,56 dolara, ale oto dlaczego prawdopodobne jest odwrócenie trendu

Cardano [ADA] wzrosła o 19,16% od 7 do 11 lutego. Od tego czasu zwyżkowa akcja cenowa utknęła w martwym punkcie, ponieważ kupujący napotkali gruby opór. Pomimo byczego Bitcoina [BTC], wolumen zakupów za ADA nie dotrzymuje kroku.

W niedawnej analizie AMBCrypto zauważono, że oszacowano, że w regionie 0,54–0,56 USD występuje znaczna liczba poziomów likwidacji. W połączeniu z czynnikami związanymi z akcją cenową możliwe stało się odwrócenie niedźwiedzi.

Zbieg bloku FVG i porządku

Na wykresie 12-godzinnym Cardano ma zwyżkową strukturę rynku. Do odwrócenia tej sytuacji doszło na początku tego miesiąca, kiedy ceny przekroczyły poziom 0,5205 USD. Jednakże 12-godzinnemu blokowi zleceń niedźwiedzia (czerwona ramka) w regionie 0,56 USD towarzyszyła obecność luki wartości godziwej (biała ramka) na poziomie 0,55 USD.

Wskaźnik RSI poruszał się powyżej neutralnego 50, co zgadzało się z byczą strukturą rynku. Dynamika była skierowana w górę, ale OBV znajdował się w stałym trendzie spadkowym przez cały 2024 rok. Oznaczało to, że chociaż ADA broniła strefy wsparcia na poziomie 0,45 dolara, presja kupna stale słabła.

Niezbędny byłby ruch powyżej 0,578 USD, aby zasygnalizować, że byki mogą sprowadzić Cardano do 0,7 USD. Dopóki ten scenariusz się nie rozwinie, inwestorzy mogą szukać krótkich zysków na ADA, celując w strefę wsparcia na poziomie 0,48 USD. Inwestorzy Cardano mogą tutaj obliczyć swoje zyski.

Ocena nastrojów na rynku w krótkim okresie

Wykres Open Interest rósł w górę od 7 do 11, wraz z cenami. To pokazało, że spekulanci byli skłonni do zajmowania długich pozycji. Ale to się zmieniło w ciągu ostatnich 24 godzin. Z drugiej strony, spotowy wykres CVD nie był w stanie wyznaczyć trendu wzrostowego.

Podobnie jak w przypadku OBV, aktywność zakupów spot również została wyciszona w niższych przedziałach czasowych. Brak popytu oznaczał, że prawdopodobnie trwało odrzucenie z regionu 0,55 dolara. Prawdopodobne jest kolejne wejście w strefę 0,48 dolara.

2024-02-13 11:35