Bittrex Global zakończy działalność po upadku swojego amerykańskiego oddziału

Giełda kryptowalut Bittrex Global ogłosiła 20 listopada, że ​​kończy swoją działalność.

Wszelka działalność handlowa na platformie zakończy się 4 grudnia. Użytkownicy zostali poproszeni o wycofanie środków przed datą. Platforma umożliwi później tylko określone wypłaty.

Z wielkim żalem informujemy, że Bittrex Global podjął decyzję o zakończeniu swojej działalności.

Od poniedziałku 4 grudnia 2023 r. cała działalność handlowa na Bittrex Global zostanie wyłączona. Po tym terminie klienci będą mogli wypłacić aktywa wyłącznie w ramach…

— Bittrex Global (@BittrexGlobal) 20 listopada 2023 r.

Bittrex Global poinformował również, że nie będzie wypłacał pieniędzy w dolarach amerykańskich. Zamiast tego poinstruował klientów, aby przed wypłatą dokonali konwersji na kryptowalutę lub euro.

Giełda zaprzestała programu poleceń i zaprzestała wszelkich promocji.

Losy giełdy wyglądają podobnie do losów jej amerykańskiego oddziału, który upadł w tym roku w wyniku działań regulacyjnych.

W kwietniu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała Bittrex US za rzekome prowadzenie działalności jako niezarejestrowany broker, agencja giełdowa i rozliczeniowa. Agencja wniosła także oskarżenia przeciwko Bittrex Global.

Następnie w maju Bittrex US ogłosił upadłość. W październiku sąd zatwierdził plan upadłości, po czym mógł rozpocząć wyprzedaż swoich amerykańskich aktywów.

Amerykańska spółka zależna zgodziła się zapłacić SEC 24 miliony dolarów w ramach ugody już w sierpniu.

Niegdyś jedna z największych giełd kryptowalut, w momencie publikacji prasy 24-godzinny wolumen transakcji spot Bittrex Global wyniósł około 19,7 miliona dolarów.

SEC nie zwalnia tempa

Bittrex znajduje się na coraz dłuższej liście platform wirtualnych aktywów objętych w tym roku działaniami regulacyjnymi w USA. Najnowszą giełdą, która ucierpiała z powodu salwy SEC, jest Kraken.

Agencja pozwała giełdę za rzekome działanie jako niezarejestrowana platforma oferująca papiery wartościowe. Kraken natychmiast zaprzeczył oskarżeniom.

W styczniu SEC pozwała także giełdę kryptowalut Gemini i platformę pożyczkową Genesis za rzekome oferowanie i sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

W czerwcu organ regulacyjny skierował podobne zarzuty do Binance [BNB] i Coinbase [COIN].

SEC uparcie prowadziła sprawę przeciwko Ripple [XRP] od 2020 r. W lipcu 2023 r. sąd ostatecznie wydał wyrok.

Sędzia orzekł, że sprzedaż tokenów XRP na giełdach kryptowalut oraz w drodze sprzedaży programowej nie stanowi sprzedaży papierów wartościowych. Jednak instytucjonalna sprzedaż tokenów XRP rzeczywiście naruszyła federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych.

Społeczność kryptograficzna zinterpretowała werdykt jako częściowe zwycięstwo Ripple.

Zakładano, że wyrok skłoni SEC do ponownego rozważenia swojego podejścia. Wydaje się jednak, że organ regulacyjny jest jeszcze bardziej ożywiony w swojej długiej wojnie przeciwko branży kryptograficznej.

2023-11-21 11:35