Bitcoin przełamuje barierę 50 tys. dolarów – co dalej z BTC?

Bitcoin [BTC] po raz pierwszy od ponad dwóch lat przekroczył niezwykle ważną granicę 50 000 dolarów, wywołując falę byczego optymizmu na rynku aktywów cyfrowych.

Moneta King Coin osiągnęła poziom 50 000 dolarów około 17:20 czasu UTC 12 lutego i utrzymała ten poziom do czasu realizacji zysków przez diamentowe ręce, która w chwili pisania tego tekstu osiągnęła 49 932 dolarów, jak zauważyło AMBCrypto przy użyciu CoinMarketCap.

Wzrost podaży stablecoinów

Według firmy analitycznej Santiment, wzrost ten nastąpił po gwałtownym wzroście kapitalizacji rynkowej monet stabilnych w ostatnich tygodniach, o prawie 5% od początku roku.

Takie podwyżki kapitalizacji rynkowej stablecoinów były sygnałami rosnącego napływu kapitału na rynek. Dzieje się tak dlatego, że większość traderów z tradycyjnych rynków używałaby monet typu stablecoin do wchodzenia i wychodzenia z transakcji na giełdach kryptowalut.

Ponadto portfele wielorybie, w których znajduje się ponad 5 milionów dolarów, dodały 2,32% całkowitej podaży monet stablecoin w ciągu ostatnich czterech tygodni, zwiększając ogólny udział w rynku monet stabilnych do 51,49% w momencie publikacji. Sugerowało to, że wieloryby wpadły w szał akumulacji.

Znacząco wzrastają napływy do spotowych funduszy ETF

Wzrost ten następuje w czasie silnego napływu środków do amerykańskich funduszy ETF typu spot Bitcoin. Według analizy danych SoSo Value przeprowadzonej przez AMBCrypto, napływy netto stale rosły w ciągu ostatnich dwóch tygodni, odwracając falę odpływów z Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

W momencie publikacji prasy na rynku kasowych funduszy ETF utrzymywano bitcoiny o wartości 32,42 miliarda dolarów, co stanowi 3,48% całkowitej kapitalizacji rynkowej Bitcoina.

Jeśli to poprawiło Ci nastrój, poczekaj! Jeszcze wiele przed nami.

„69 000 dolarów to niezbyt daleko”

Popularna firma analityczna CryptoQuant przewidziała „długoterminowy trend wzrostowy” dla Bitcoina, rozciągający się na lata 2024 i 2025.

Wnioski oparto na bliźniaczym efekcie niedoboru podaży (spowodowanego nadchodzącym halvingiem) i gwałtownym wzroście popytu (co widać po skoku liczby aktywnych portfeli), co czyni Bitcoin idealnym magazynem bogactwa.


Przeczytaj prognozę cen BTC na lata 2024–25


Bycze prognozy napływały z różnych stron. W oświadczeniu udostępnionym AMBCrypto Shivam Thakral, dyrektor generalny indyjskiej giełdy kryptowalut BuyUcoin, powiedział:

„Czynniki makro, takie jak przewidywana obniżka stóp procentowych przez amerykański Fed i rosnąca popularność funduszy ETF na Bitcoin, będą napędzać rynek w perspektywie średnio- i długoterminowej. Możemy spodziewać się, że po halvingu Bitcoin ponownie przetestuje swój rekordowy poziom wynoszący 69 000 dolarów.”

2024-02-13 21:43