Bitcoin osiągnie poziom 50 000 dolarów po byczej cotygodniowej rozbieżności, Dogecoin nie znajduje się już w pierwszej dziesiątce monet, a czołowi dyrektorzy VanEck i Tether wyrażają opinię, czy Satoshi Nakamoto żyje: Crypto News Digest autorstwa U.Today

Oto trzy najważniejsze wiadomości prezentowane przez U.Today.

Bitcoin (BTC) osiągnie poziom 50 tys. dolarów po wzrostowej cotygodniowej rozbieżności, mówi czołowy analityk

Cena Bitcoina w dalszym ciągu zbliża się do poziomu 50 000 dolarów, wypychana w górę przez byczą tygodniową dywergencję. Ta trajektoria wzrostowa została podkreślona przez czołowego analityka kryptowalut Michaëla van de Poppe w niedawnym poście na X, odnotowując niedawne wybicie tego aktywa powyżej poziomu 48 000 dolarów. Według van de Poppe, cena Bitcoina opiera się na oporze, na który wskazuje potężna cotygodniowa świeca, która pomogła cenie Bitcoin ponownie wzrosnąć powyżej 48 000 dolarów. Analityk napisał, że jest ciekawy, jak cena osiągnie okolice 50 000 dolarów w ciągu najbliższych 1-2 tygodni, podkreślając krytyczny poziom oporu, przed którym stoi Bitcoin. Podekscytowanie związane z ruchem cen Bitcoina jest dodatkowo spotęgowane przez nadchodzący halving Bitcoina zaplanowany na kwiecień. Okazje do halvingu w przeszłości poprzedzały zwyżkowe wzrosty ceny Bitcoina. Van de Poppe skupił się na docelowym poziomie 50 000 dolarów dla Bitcoina, przypisując swoje przewidywania wpływowi halvingu.

Dogecoin (DOGE) nie znajduje się już w pierwszej dziesiątce monet

W wyniku nagłego obrotu wydarzeń Dogecoin (DOGE) wypadł z 10 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Na 10. miejscu monety memowej znalazła się spółka Chainlink (LINK), której kapitalizacja rynkowa w chwili pisania tego tekstu przewyższała kapitalizację rynkową konkurenta z motywem psa o około 71 milionów dolarów, co pozwoliło DOGE przyzwyczaić się do nowej pozycji poza „pierwszą dziesiątką” Klub.” Taka zmiana pozycji wśród 10 największych kryptowalut po raz kolejny pokazała zmienny charakter rynku. To nie pierwszy raz, kiedy Dogecoin zostaje wypchnięty z tej elitarnej grupy; na przykład w grudniu ubiegłego roku został wyparty przez Avalanche (AVAX). Niemniej jednak Dogecoin nieustannie udawało się odzyskać swoją pozycję, podkreślając cykliczny charakter swojego zainteresowania wśród inwestorów i swoją popularność.

Czy Satoshi Nakamoto żyje? Opinia VanEcka i Gabora Gurbacsa z Tethera jest taka

W niedawnym poście na X specjalista ds. strategii aktywów cyfrowych w VanEck i Tether Gabor Gurbacs podzielił się „jedną z najlepszych rzeczy”, jakie twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, zrobił dla społeczności BTC. Zdaniem Gurbanacsa jedną z takich rzeczy jest jego zniknięcie, ponieważ dzięki odwrocie Satoshiego od etapu kryptowalut Bitcoin nie ma dwuznaczności, wektora ataku ani centralizacji. Gurbanacs podziękował anonimowemu twórcy BTC i okazał szacunek, gdziekolwiek teraz jest i jeśli przeżyje. Post X zwrócił uwagę Erica Balchunasa z Bloomberga, który zapytał dyrektora VanEcka, czy wierzy, że Satoshi wciąż żyje. Gurbacs odpowiedział „oba”, dezorientując swoich zwolenników; jednak, jak wyjaśnił, wiele osób wierzy, że największa na świecie kryptowaluta została stworzona nie przez jednostkę, ale przez grupę o podobnym charakterze grupie matematyków, którzy na początku lat 30. nazwali się Nicolas Bourbaki, Gurbacs sugeruje zatem, że niektórzy członkowie „grupy Nakamoto” mogą nie żyć, podczas gdy inni pozostaną przy życiu.

2024-02-13 19:31