Bitcoin o wartości 50 000 dolarów: BTC musi wzrosnąć, przewiduje Pompliano, a nie z powodu halvingu

Inwestor VC i podcaster Bitcoin Anthony Pompliano wyraził mega-byczą prognozę dotyczącą Bitcoina. Oczekuje, że cena cyfrowego złota będzie nadal rosła znacznie powyżej poziomu 50 000 dolarów i powodem nie będzie nadchodzący halving.

„Cena Bitcoina musi wzrosnąć”: Pompliano

Pompliano, znany na Twitterze jako po prostu „Pomp”, skorzystał z tej platformy, aby dokonać ważnej prognozy ceny Bitcoina. Anioł inwestor wierzy, że osiągnięty wczoraj poziom 50 000 dolarów nie jest ostatnim przystankiem dla flagowej kryptowaluty.

Pompliano nie przedstawił żadnych konkretnych przewidywań. Stwierdził jednak, że „cena musi wzrosnąć”. Według eksperta, gdy cena Bitcoina wzrośnie, bitcoinowcy zaczną sprzedawać swoje BTC, a wszystko to zostanie przejęte przez fundusze z Wall Street, aby zaspokoić ich szybko rosnący popyt.

50 000 dolarów.

Cena musi wzrosnąć, aby bitcoinowcy mogli sprzedać swoje bitcoiny na Wall Street i zaspokoić zwiększony popyt.

— Pomp (@APompliano) 12 lutego 2024 r.

Nie wspomniał ani słowem o zbliżającym się halveningu Bitcoina w połowie kwietnia. Gdy to nastąpi, liczba produkowanych codziennie Bitcoinów zostanie zmniejszona o połowę z 900 do 450 BTC. Obecnie, według Pompa, fundusze ETF Bitcoina absorbują 12,5x BTC produkowanych dziennie.

Bitcoinowe ETF-y biją rekord od 30 lat

Wielu ekspertów uważa, że ​​po halvingu zaczną codziennie zdobywać jeszcze więcej Bitcoinów. Jak dotąd, po miesiącu handlu, fundusze ETF Bitcoin uruchomione przez BlackRock i Fidelity odnotowały wpływy o wartości ponad 3 miliardów dolarów, bijąc tym samym 30-letni rekord ETF.

W poniedziałek Pompliano pojawił się w programie Squawk Box stacji CNBC, aby porozmawiać o Bitcoinie. Wspomniał, że wiodąca na świecie kryptowaluta stała się ulubionym aktywem Wall Street.

Jakby na poparcie tej tezy, doradca ds. aktywów cyfrowych w firmach VanEck i Tether Gabor Gurbacs napisał na Twitterze, że inne instytucje finansowe również wkrótce zaczną uruchamiać fundusze typu spot oparte na giełdzie, ponieważ „fundusze ETF Bitcoin umożliwiają posiadaczom używanie Bitcoinów jako zabezpieczenia i uzyskiwanie dostępu do kredytów i dźwigni finansowej na tradycyjnych rynkach.” Oczekuje, że obecne wolumeny płynności napływające do funduszy ETF będą „niczym w porównaniu z tym, co nadejdzie, gdy więcej instytucji zacznie to rozumieć”.

2024-02-13 19:31