Bitcoin nie jest bezpieczeństwem, powtarza Gensler

Podczas środowego przesłuchania przed Komisją Usług Finansowych Gary Gensler, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), wyjaśnił swoje stanowisko w sprawie Bitcoina, stwierdzając, że nie jest to papier wartościowy, w odpowiedzi na pytania zadane przez przewodniczącego komisji republikańskiej Patricka McHenry’ego .

Poglądy Genslera na temat innych monet

Gensler uszczegóławiając swoje stanowisko, podkreślił, że Bitcoin nie spełnia wymogów testu Howeya, podkreślając jego odrębność od papierów wartościowych. Powstrzymał się jednak od wyraźnego sklasyfikowania Bitcoina jako towaru.

Gensler omawiał już wcześniej klasyfikację kryptowalut takich jak Ethereum (ETH). W wywiadzie dla New York Magazine zasugerował, że można to uznać za zabezpieczenie.

Jednak niechętnie wypowiadał się otwarcie na temat statusu Ethereum, co wywołało spekulacje i dyskusje na temat legalności związanej z różnymi kryptowalutami.

Zagadka dotycząca karty Pokemon

W humorystycznym tonie kongresman Ritchie Torres podczas przesłuchania zakwestionował charakter transakcji obejmujących tokenizowane karty Pokemonów.

Odpowiedź Genslera była ostrożna, stwierdzając, że będzie potrzebował więcej informacji, aby ustalić, czy zakup tokenizowanej karty Pokemon na blockchainie można uznać za transakcję zabezpieczającą, mimo że potwierdził, że sprzedaż tradycyjnej karty Pokemon nie stanowi zabezpieczenia.

2023-09-27 22:23