Bitcoin Mining Company wchodzi na giełdę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Grupa Phoenix, wschodzący lider w sektorze wydobycia kryptowalut, zakończyła swoją pierwszą ofertę publiczną (IPO) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, osiągając znaczący kamień milowy w krajobrazie finansowym regionu.

W ramach oferty, która zakończyła się 18 listopada, odnotowano 33-krotną nadsubskrypcję, przy szczególnie mocnej reakcji ze strony inwestorów detalicznych, którzy dokonali aż 180-krotnej nadsubskrypcji.

Bloomberg przekazał informację o rozmowach na temat IPO Phoenix w lipcu.

Główny hub kryptowalutowy

Pomyślne zakończenie pierwszej oferty publicznej Phoenix Group to kluczowy moment dla rozwijającego się sektora kryptowalut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Kraj aktywnie wspiera środowisko rozwijające się technologicznie, ze szczególnym naciskiem na blockchain i waluty cyfrowe. To wydarzenie wskazuje na rosnące wykorzystanie technologii kryptowalut w regionie.

Najnowsze oferty Phoenix

W sierpniu Green Data City w Omanie i Phoenix Group z Abu Zabi podjęły współpracę przy opracowaniu farmy do wydobywania kryptowalut o mocy 150 MW, która ma zostać uruchomiona do drugiego kwartału 2024 r.

Projekt o wartości 300 milionów dolarów ma na celu stworzenie zrównoważonego i znaczącego centrum danych do wydobywania kryptowalut w regionie, obejmującego osłony przeciwsłoneczne i zatrudniającego lokalnych techników.

W listopadzie giełda kryptowalut M2 i Phoenix Group nawiązały współpracę, aby zapewnić zyski z inwestycji w Bitcoin i Ethereum, poparte operacją wydobywczą Bitcoin o mocy 725 MW.

2023-11-21 19:02