Bitcoin (BTC) może już nigdy nie spaść poniżej 30 tys. dolarów, twierdzą najlepsi analitycy

Cena Bitcoina (BTC) pozostaje de facto standardem, według którego mierzony jest cały ekosystem kryptowalut, a jej obecne prognozy nie wykazują żadnych oznak spowolnienia. Jedną z ważnych analiz dotyczących przyszłej ceny Bitcoina udostępnił niedawno czołowy analityk rynku Willy Woo, który zauważył, że cena BTC może już nigdy więcej nie osiągnąć poziomu 30 000 dolarów.

Tak jak wydaje się, że Bitcoin ma już za sobą cofnięcie w kierunku poziomu cen 10 000 dolarów, tak Woo jest optymistą przy odpowiednich warunkach, to samo można powiedzieć o przedziale 30 000 dolarów.

Prawdopodobnie nigdy więcej nie zobaczymy spadku ceny BTC poniżej 30 tys. dolarów, jeśli ten wzór na łańcuchu się sprawdzi… (jak dotąd 8 na 8)To, co tu widzicie, to odkrycie ceny #Bitcoina przez 13 lat To mapa konturowa podaży BTC według ceny, jaką HODLowcy płacili za swoje monety, i tego, jak to się zmieniło… — Willy Woo (@woonomic) 21 listopada 2023 r.

Według jego analizy, popartej „Mapą gęstości kosztów Bitcoina”, trzy różne zdarzenia uniemożliwiają Bitcoinowi ponowne przetestowanie obecnego kluczowego pasma wsparcia. Wskazał, że dzieje się tak zawsze, gdy Bitcoin odnotowuje silne pasma uzgodnionej ceny, zawsze, gdy cyfrowa waluta wychodzi z bessy i gdy rynek zmierza w stronę kolejnego halvingu.

Bitcoin wykazuje obecnie trzy warunki, z długo oczekiwanym halvingiem zaplanowanym na kwiecień przyszłego roku, a rynek generalnie wychodzi z bessy. Cena Bitcoina wzrosła o 0,36% w momencie pisania tego tekstu do 37 263,76 USD, przy wzroście od początku roku (YTD) o 126%.

Cena Bitcoina (BTC) i efekt Spot ETF

Według Willy’ego Woo ekosystem Bitcoina (BTC) zmienił się dramatycznie od 2010 roku do chwili obecnej. W tym czasie baza użytkowników kryptowaluty wzrosła z 10 000 do 300 milionów, a jej wykorzystanie jako magazynu wartości rośnie.

Zauważył, że potencjalne zatwierdzenie produktu typu spot Bitcoin ETF w Stanach Zjednoczonych przyciągnie większy napływ kapitału do Bitcoina i jeszcze bardziej ugruntuje tezę o wzroście ceny Bitcoina (BTC). Według czołowych analityków zapotrzebowanie na fundusz ETF Bitcoin rośnie, a szanse na jego powstanie są uważane za wysokie.

Ten zbieg wydarzeń pokazuje, że dalszy wzrost kursu Bitcoina jest nieuchronny, co skłania do wielu optymistycznych prognoz dotyczących dalszego rozwoju monety.

2023-11-21 12:48