ATOM: Czy bykom uda się utrzymać wzrost w celu uzyskania dalszych zysków?

Cosmos [ATOM] odnotował w ciągu ostatniego dnia 10,4% wzrostów, potwierdzając swoje bycze odbicie powyżej poziomu cen 7 dolarów. Wcześniej bycze odbicie od 12 września napotkało łagodną przeszkodę na poziomie oporu 7 dolarów.

Jednak kupujący mocno się umocnili, aby zmienić poziom z oporu na wsparcie.

W chwili publikacji prasy cena ATOM wynosiła 7,3 USD, a kupujący chcieli zwiększyć długoterminowe zyski w drodze do strefy cenowej 8 USD. Tymczasem Bitcoin [BTC] wzrósł z 26,8 tys. dolarów do 27,3 tys. dolarów w ciągu ostatniego dnia, aby podkreślić silny, byczy nastrój powracający na rynek.

Kupujący osiągnęli kluczowy poziom oporu, aby zasygnalizować długoterminowy zamiar zwyżki

W zeszłym tygodniu nabywcy ATOM stanowczo opowiedzieli się za powstrzymaniem spadku cen altcoina. Presja zakupowa w okresie od 12 września do 17 września spowodowała wzrost ceny ATOM z 6,2 USD do 7 USD (poziom oporu).

Znalazło to również odzwierciedlenie w indeksie względnej siły (RSI), który gwałtownie wzrósł z 29 do 63, ukazując znaczną siłę nabywczą byków.

Pomimo lekkiego spadku przy oporze 7 dolarów, wzrost Bitcoina do 27 tys. dolarów wywołał kolejną pompę cenową dla ATOM, a kupujący z powodzeniem przerzucili strefę cenową 7 dolarów na wsparcie.

Wraz ze wzrostem wolumenu On Balance (OBV) ze 188 milionów do 191 milionów, kupujący mogą spodziewać się większych zysków w perspektywie średnio- i długoterminowej. Poziomy zysku dla kupujących wynoszą 8 i 8,5 USD, po czym następuje kolejna przeszkoda cenowa na poziomie oporu 8,9 USD.

Shorty mogą licytować czas na zniesienie w strefie cenowej od 8 do 8,2 dolarów, ponieważ stanowi ona niższe minimum od poprzedniego niedźwiedziego wahania.

Shorty złapane przez bycze zyski na rynku kontraktów futures

10-procentowe zyski byków w ciągu ostatniego dnia doprowadziły do ​​krótkich strat o wartości 225,15 tys. dolarów, ponieważ sprzedający zostali przyłapani na drzemce. Jak wynika z danych likwidacyjnych Coinglass, przełożyło się to na 87,3% wszystkich likwidacji w tym okresie.

Uwypukliło to byczy popyt na ATOM, przy czym kupujący chcą zwiększyć swoją przewagę w perspektywie średnioterminowej.

2023-09-20 01:43